הזמנת סיור

אנא שלחו לנו מייל עם הבקשה ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

  שכנים גלוקליים

  • משך זמן הפעילות: 12/12/2013-

  הפרויקט "שכנים גלוקליים" הוא שיתוף פעולה בין המרכז לאמנות דיגיטלית ובין Wagenhallen Kunstverien, מרכז אמנות בשטוטגרט. זהו פרויקט שמטרתו לבנות את היסודות לשיתוף פעולה ארוך טווח בין השכונות ג’סי כהן שבחולון ונורדבנהוף בשטוטגרט, בהן פועלים שני המרכזים.

  במהלך השנה הראשונה התבצעו ביקורים הדדיים בשתי השכונות ומפגשי וידיאו, המטרה היא לייצר מאגר ידע משותף המבוסס על מודלים של אופני פעולה של הגורמים בשתי השכונות.
  בין התאריכים ה-16-20/12/13 יערך ביקור של נציגי שכונת נורדבנהוף בג’סי כהן. במהלך הביקור יתקיימו שני ארועים פתוחים לקהל.

  ביום שלישי ה-17/12 בשעה 20:00 נארח את האדריכל צבי אפרת שידבר על המדינה כמרחב פריפריאלי: שיחה על מדיניות התכנון הישראלית בשנות ה- 50.

  ביום חמישי ה-19/12 בשעה 20:00 תיערך פרזנטציה של נציגים משכונת נורדבנהוף שיספרו על פעילותם בשכונה. לוקאס לנדסינסקי-אומשיכטן, אמן ואדריכל, ליב פרונק, תושבת השכונה, סילביה וינקלר וסטפן קופרל, צמד אמנים הפועלים במרחב הציבורי בשכונה, וקירסטן מאיבה, עובדת סוציאלית מהשכונה.

  הכניסה חופשית!

  במהלך השנה השנייה של הפרויקט, יתבצעו ביקורים הדדיים, כל ביקור הוא של שניים מן המשתתפים בפרויקט, ומוקדש לנושא אחר. מטרת הביקורים היא לייצר מאגר ידע משותף המבוסס על מודלים של אופני פעולה של הגורמים בשתי השכונות.

  הביקור הראשון בג’סי כהן היה במרץ 2015 בו ביקרו קירסטן מייבה, עובדת סוציאלית המנהלת מרכז נוער בנורדבנהוף ואנטוניו וולקנו העובד איתה במרכז זה.

  הביקור הראשון בשטוטגרט היה במאי 2015, של מרב טוויג ומירי צוונג, עובדות סוציאליות מהיחידה לשירותים חברתיים בעיריית חולון יבקרו במהלך חודש מאי בשכונת נורדבנהוף, ויכירו לעומק את שרותי הרווחה והמסגרות לילדים ונוער הפועלים שם.

  הביקור השני בג’סי כהן היה ביולי 2015 ובו האמנים אורל מכלר וג’וליה הויר ביקרו בכפר הנוער מקווה ישראל ויחד עם הנערים ועם האמן מאיר טאטי, יצרו ציור קיר על קירות אחד המבנים וחולצות בטיק. הם יצרו ציור קיר ענקי גם על קירות האולם שבמרכז לאמנות דיגיטלית וחולצות בטיק עם נערים משכונת ג’סי כהן.

  תודה שנרשמתם לפעילות
  שם של האירוע
  תאריך: