הזמנת סיור

אנא שלחו לנו מייל עם הבקשה ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

  ישראל הניסיונית

  • משך זמן הפעילות: 01/01/2016-04/01/2017

  בשנת 2016 התחיל רדיו חלאס לשדר לייב מהאולפן במרכז לאמנות דיגיטלית במסגרת הפרויקט Experimental Israel. המלחין והחוקר ד"ר אופיר אילזצקי, יארח כל שבוע מוזיקאי או דמות אחרת המקושרת לסצנה הניסיונית בישראל. באמצעות שיחות עם האמנים והזמנת קטעים מקוריים פרי עטם שיוקלטו באולפן החדש של רדיו חאלאס, יבקש הפרויקט לתהות על קנקנה של המוסיקה הניסיונית בכלל, והישראלית בפרט.

  מטרת הפרויקט היא יצירת ארכיון מקוון שיאגד בתוכו יצירות של וראיונות עם הפעילים המרכזיים בתחום המוסיקה הניסיונית בישראל. הארכיון יוקם בשיתוף עם המרכז לאמנות דיגיטלית בחולון ויפורסם באמצעות תחנת הרדיו המקוונת של המרכז, רדיו חלאס. עבודת האיסוף, המחקר, ובעיקר העבודה היצירתית עם האמנים עצמם סביב תכניות הארכיון השונות תנסה לענות על השאלה שבבסיס המחקר: חשיפה השוואתית של הסגנון הניסיוני הישראלי, ודרישה האם סגנון כזה קיים? הארכיון המקוון יתכתב עם מיזמים אקדמיים דומים בעולם, אך יהווה פרויקט ראשון מסוגו לתחום המוסיקה הניסיונית.

  המפגשים השונים לא רק ינסו לשרטט את קווי המתאר של כל אמנית ואמן, אלא גם ליצור נרטיב מתמשך הממקד בכל מפגש את השאלה קצת יותר. הפרויקט לא יבקש בהכרח לענות על כל השאלות או אפילו המרכזיות, אלא ישמש "צילום מסך" של הסצנה הניסיונית בארץ אשר יאפשר שיח עמוק, מודע ומפותח יותר בנושא.

  המפגשים יערכו כולם באולפן רדיו חלאס שבמרכז לאמנות דיגיטלית בחולון, יהיו פתוחים לקהל הרחב, וישודרו בשידור חי ברדיו חלאס (www.halas.am). אחת לחודש יפגשו מס’ אורחים בפרויקט לקונצרט קצר, שגם הוא יוקלט וישודר מאולפן רדיו חאלאס ויהיה פתוח לקהל הרחב. פרטים אודות הפרויקט ניתן למצוא באתר רדיו חלאס, באתר המרכז, ובפייסבוק.

  תוכנית השידורים הקרובים:

  שלישי 07.02 – יעל ברולסקי

  שלישי 20.02 – רם גבאי בתיבה

  שבת 25.02.2017 – יפתח כדן

  שלישי 28.02.2017 – מעיין צדקה

  שלישי 14.03.2017 – מאירה אשר

  חמישי 23.03.2017 – אלברט בגר

  שלישי 28.03.2017 – רונלד בורסן

  לינק לפרויקט ברדיו חלאס

  תודה שנרשמתם לפעילות
  שם של האירוע
  תאריך: