הזמנת סיור

אנא שלחו לנו מייל עם הבקשה ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

  הומלנדס

  • משך זמן הפעילות: 02/01/2014 -25/01/2014

  הומלנדס הוא פרויקט אמנות שיזם האמן מארק פוז’לפ (לובליאנה, סלובניה) יחד עם טל גלעד מצוות המרכז לאמנות דיגיטלית. פוז’לפ מתארח במרכז לאמנות דיגיטלית במסגרת תוכנית שהות אמן משותפת של המרכז בחולון עם מרכז התרבות טובצ’נה 001 שבגלריה העירונית לובליאנה. הפרויקט נעשה בשיתוף הקהילה בג’סי כהן.

  ארוע פתיחת הפרויקט יערך ביום חמישי ה-2 בינואר בשעה 18:00.

  הומלנדס החל כרעיון שאפתני אוטופי של בניית פסל/הר בשיתוף עם נוער מקומי מתוך מטרה שבניית ההר תהווה גורם מאחד וסמל המגלמים רעיון של קהילה וחברה בה יש אחדות ומגוון מעבר לחלוקות של מגדר גיל או מוצא.

  המונח "הר" כפשוטו מוגדר כצורת נוף גדולה המשתרעת מעל לסביבת קרקע באזור מוגדר בדרך כלל בצורה של פסגה. אין הגדרה אוניברסלית למהו הר, אין סטנדרט, אמות מידה או מודל אחד.

  הפרויקט מציג פסל אידיאליסטי של הר שממוקם בחצר המרכז לאמנות דיגיטלית ומיתמר לגובה של 4 מטרים. ה"חומר" לבניית ההר נחצב מן הקרקע, כלומר מתוך חפירה מעגלית והעברה של האדמה מצד אחד לשני תוך יצירת פוזיטיב ונגטיב של צורות נוף.

  ההר נוצר בשמונה ימים בעזרת מריצת פח, אתי חפירה ומעדרים ספורים ובעזרת נוער וילדים רבים שבאו מרצונם ובזמנם החופשי, עם כוחות משותפים ואמונה ברעיון.

  באירוע יוצג ההר המוגמר בליווי הקרנת וידיאו שצולם במהלך הבנייה המשותפת.

  תודה שנרשמתם לפעילות
  שם של האירוע
  תאריך: