הזמנת סיור

אנא שלחו לנו מייל עם הבקשה ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

  אירוע פתיחת התערוכה- תנועה ערה

  • משך זמן הפעילות: 02/07/2022
  אילו סימנים מותירה התנועה בחומר? כיצד ניתן לחלץ את סיפורה של התנועה מהמרחב שהתרוקן ממנה? איזו מחווה נוצרת מהמפגש בין תנועה למגבלה?

  השאלות הללו הן נקודות המוצא של "תנועה ערה", תערוכה המחפשת אחר העקבות והסימנים שהתנועה הותירה במרחב, בחומר, בחוויה.

  התנועה ועקבותיה מרכזיות לכל אחת מהעבודות המוצגות בתערוכה – והן גם החוט המקשר ביניהן. התערוכה מזמינה להתבונן בעולם מבעד לפרספקטיבה קינטית, שהתנועה מחוללת אותה – תנועה של אנשים, של ידע, של מסורת – ודרכה להבין את העבודות השונות ואת היחסים ביניהן.

  לתנועה בתערוכה יש הקשר קונקרטי; הסימנים והעקבות הם של תנועה אנושית, של גוף ממשי, של ידע אנושי, של התרחשות חברתית בחומר ובמרחב. מרחבים אלה מכילים שיירים של חומר (ממשי או מדומיין) שנותר בהם אחרי שהתרוקנו מנוכחות אנושית. השיירים מספרים את סיפורם של האנשים שחלפו בהם. ההתרוקנות אינה מוחלטת או סופית; לעתים היא עצמה רגעית; פאוזה בין תנועה לתנועה.

   

  בשעה 20:30 בערב הפתיחה תוצג עבודת הפרפורמנס ״דרוכות״ של נועה דר ומיכל סממה בגרסה מיוחדת שנוצרה עבור התערוכה.

  בשעה 19:00 יתקיים אירוע סיום של תזמורת החריקות הפועלת במרכז בעשור האחרון, באירוע הסיום יבוצעו יצירות חדשות של עמית פישביין ויוסף זיט, ומפגש מוסיקלי של הקבוצה ואורחים מהעבר.

  אחרי עשר שנים של עבודה משותפת מסיימת תזמורת החריקות את פעילותה. התזמורת בהנחיית אמנון וולמן, דן ויינשטיין ותום סולוביציק, היא קבוצה של לא-מוזיקאיות העוסקות בהקשבה ובנגינה משותפות ומקיימות רב-שיח ארוך טווח. התזמורת ביצעה יצירות רבות שנכתבו למענה, ושיתפה פעולה עם מלחינים ומוזיקאים מקומיים ובינלאומיים לאורך השנים. לאירוע הסיום שותפי עבר יגיעו וינגנו ביחד עם התזמורת.

  חברות וחבר התזמורת המשתתפים: ציפי דבאח, דובה לבנון, רותי לוי, דינה מנחם, דורית פינטו, לאה פוני, שוש צ’רכי, יוסף זיט, טל חנן ועדה רחמים. ומרחוק מאוד: ג׳וליה אלמוג ז״ל ומרים כהן ז״ל.

   

   

   

  למידע נוסף

  תודה שנרשמתם לפעילות
  שם של האירוע
  תאריך: