הזמנת סיור

אנא שלחו לנו מייל עם הבקשה ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

  פורום ג'סטה

  • תאריך פתיחה: 01/01/2017

  בינואר 2017 החל לפעול במכון לנוכחות ציבורית פורום "ג'סטה" בהובלת אביטל ברק. הפורום מתכנס אחת לשלושה שבועות לעיון וניסוי בשאלת המחווה האנושית באמנות, בתרבות ובתיאוריה. בין משתתפי הפורום אמנים, אוצרים ותיאורטיקנים.

  הג'סטה (המחווה) – כמושג, כפעולה, כמרחב פוליטי, כביטוי אמנותי, ככלי תאורטי וביקורתי – מהווה את המסגרת ואת התווך של מסע חקירה משותף ורב תחומי. העיסוק התאורטי בג'סטה, של בנימין ובעקבותיו אגמבן, דרך המחשבה הסיטואציוניסטית של גי דבור וחבורתו, מסמן אזור התרחשות רחב היבטים שלא את גבולותיו הפורום מבקש לאתר אלא דווקא את תוכו.

  הג'סטה כרגע של הפוליטי, של שבירת הנרטיב, של מפגש בין כוחות שונים מוביל לכך שהופעתה מאפשרת רפלקסיה, קוראת לביקורת. לאורך המפגשים ננסה להבין כיצד מזהים את הג'סטה והאפקט שהיא יוצרת? מהם התנאים להיווצרותה? האם היא תלויה בקהל, במבט חיצוני ובפרשנות?

  כיצד הג׳סטה, כמעשה גופני ותנועתי, הופכת למושג במחשבת האמנות (ברכט, בנימין), במחשבה הסוציולוגית (גופמן, בורדייה) או במחשבה הפוליטית (דבור, אגמבן)? האם היא מסמנת צומת המצרף גוף ותודעה, עשייה וכוונה, או דווקא מבקש להפריד ביניהם?  ומה מבחין אותה ממושגים אחרים בתיאוריה הפוליטית והאמנותית – פעולה, יצירה, עבודה (עבודת אמנות), מופע?

  בעקבות הפורום התפרסם מוסף "ג'סטה" במגזין האינטרנטי מארב.

  תודה שנרשמתם לפעילות
  שם של האירוע
  תאריך: